65 YAŞ KARTI BAŞVURU BİLGİLENDİRME

Kimler 65 Yaş Kartı Alabilir? 65 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kullanabileceği seyahat kartıdır. 4/03/2014 tarih ve 28931 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı “Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği” doğrultusunda 65 yaş ve üzeri kişiler İdaremizden alacakları seyahat kartı ve ya Nüfus Cüzdanıyla şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanır.

65 Yaş Kartı alacak vatandaşlarımız başvuruları;
  • www.eshot.gov.tr internet adresi üzerinden ya da
  • 1 adet biyometrik fotoğraf (son altı ay içerisinde çekilmiş) ve Nüfus cüzdanı aslı ile Konak Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğünde yapacaktır.
  • 65 yaş kartları ücretsiz olarak verilmektedir.
  • Vize işlemi yapılmamaktadır.
  • Kart basımı tamamlanan kartlar, sahipleri veya kanuni temsilcilerine görevli personele kimlik ibraz etmek koşuluyla Konak Katlı Otopark altı kart dağıtım bürosunda teslim edilir.
KARTLARIN ZAYİ EDİLMESİ, ÇALINMASI VE YIPRANMASI DURUMUNDA 65 Yaş kartlarının ilk başvuruları devam etmekte olup kayıp, arızalı ya da yıpranma işlemi yapılmaktadır. Bu durumdaki kart sahipleri kimliklerini görevli personele göstermek suretiyle ücretsiz olarak seyahat edebilecektir. Kartı kayıp ya da çalınan kart sahiplerinin en geç 5 iş günü içerisinde Konak Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğüne kayıp ya da çalıntı beyanında bulunması gerekmektedir.